Wężyk spiralka

Nie da się ukryć, że uwielbiam robić to co robię, czyli szyć! Jedną z przyczyn dla których to uwielbiam jest to, że zgłaszają się do mnie ludzie z przeróżnymi pomysłami i propozycjami, które ja chętnie podłapuję i z przyjemnością realizuję. A wszystko dlatego, że uwielbiam się uczyć nowych rzeczy i sprawdzać swoje możliwości i umiejętności. I piękne jest to, że szyjąc wciąż staję przed nowymi zadaniami 🙂
Ostatnim takim zadaniem było uszycie właśnie tego wężyka, który dziś pokażę. Wiedziałam, że uda mi się go zrobić, ale nie miałam pojęcia jak mi on wyjdzie. Na szczęście wyszedł milusi 🙂
Generalnie jest to taka zawieszka do zabawy dla najmłodszych – można ją zaczepić na wózku lub na łóżeczku dzieciątka aby te miało czym łapki swe zająć :-).
Bo zawieszki się zawiesza na wężyk-kwiatek:

Sam wężyk jest prościutki i jest zwykłą spiralką zakończoną kwiatuszkiem (choć oczywiście samo uszycie go nie było znowu takie proste, ale się udało :-)):

Jest on giętki i można go swobodnie formować, zginać i wyginać 😉

A do zawieszenia powstał pajączek z grzechotką w środku:

kwiatuszek, który ma szeleszczące płatki:

który z drugiej strony prezentuje się następująco:

Oraz ptaszor z szeleszczącymi skrzydełkami:

Jako że my już ani z wózka ani z łóżeczka nie korzystamy, to nie miałam na czym zaprezentować tego wężyka, więc założyłam go na zwykły kij 😉 Ale że ów eksperyment odbył się późną porą, to powstały zdjęcia jakości fatalnej, ale jedno i tak pokażę dla zaprezentowania o co chodzi:

I na dzisiaj tyle – już chyba dość Was zasypałam zdjęciami 😉
Tylko jeszcze chciałam podziękować ślicznie, że tu zaglądacie a nieraz też komentujecie – dzięki!!!! Mam ochotę się tłumaczyć jak to ja nie mam czasu by po Waszych blogach biegać, bo i to i tamto, ale może sobie jednak daruję… Choć faktem jest, że przy kompie i tak staram się siedzieć najmniej jak się da, więc bieganie po blogach i innych stronach nie wchodzi chwilowo w grę. Tym bardziej wielkie dzięki dla wszystkich, którzy znajdują na to czas i mogą poświęcić mi chwilkę!!!
Pozdrawiam ciepło!!!
Share this post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *